Małe auto miejskie i jego wielkie zalety

Ceny paliw ciągle rosną a ilość miejsc parkingowych maleje. To tylko dwa z wielu powodów, dla których małe samochody stają się coraz bardziej popularne. W tym zestawieniu znajdziesz najważniejsze zalety faktu, że w Twoim garażu (albo pod Twoim blokiem) stoi małe auto miejskie. Dowiesz się, jak bardzo taki mały samochód może być tańszy w posiadaniu i użytkowaniu. Wiele testów pokazuje, że bezpieczeństwo użytkowania najmniejszych samochodów poprawiło się tak bardzo, że są one teraz najbezpieczniejszymi samochodami kompaktowymi.

Małe auto miejskie i główne powody do radości z jego posiadania

1. Małe auto miejskie łatwiej zaparkować

Jedną z najbardziej oczywistych zalet małych samochodów jest to, że można nim łatwo zaparkować. Być może pomyślisz, że jest to nieistotne, biorąc pod uwagę, że wiele nowoczesnych samochodów jest dostępnych z szeregiem zaawansowanych systemów parkingowych. Jednak nawet najbardziej zaawansowany system parkowania nie zaparkuje dużym samochodem tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca. Małe auto miejskie jest naprawdę niewielkie i ta jego cecha sprawia, że zmieści się w znacznie mniejszych przestrzeniach niż duże pojazdy. Jadąc małym samochodem, powinieneś być w stanie szybciej znaleźć miejsce, bez niekończącego się okrążania rejonu, mając nadzieję i modląc się, że ktoś odjedzie, albo jakimś innym cudem pojawi się wolne miejsce.

Parking w mieście.

Małe auto miejskie jest też dużo łatwiej sterowalne. Dużo szybciej reaguje na drobny ruch kierownicą, a mniejszy rozstaw kół sprawia, że dużo łatwiej jest zaparkować z mniejszym marginesem miejsca z przodu i tyłu. Ile razy denerwowało Cię, że między dwoma zaparkowanymi samochodami ktoś zostawił zbyt mało miejsca, aby zmieścić się i wysiąść bez ryzyka obicia komuś (lub sobie) drzwi. Teraz, w to samo miejsce wjedziesz bez problemu a drzwi otworzysz na pełną szerokość.

2. Ekonomia i ekologia

Małe auto miejskie jest tańsze w eksploatacji z wielu powodów. Po pierwsze, mniejsze samochody są zazwyczaj tańsze w zakupie, ponieważ producenci zużywają mniej materiałów podczas ich produkcji. Co więcej, małe samochody zużywają znacznie mniej paliwa, ponieważ ich mniejsze silniki są zwykle bardziej ekonomiczne, zwłaszcza w środowisku miejskim. Coraz bardziej istotną zaletą mniejszych silników jest to, że charakteryzują się niższą emisją CO2 i coraz częściej ma to odbicie w wysokości płaconych za nie podatków. Co również ważne – ubezpieczenie jest zwykle tańsze w mniejszych samochodach ze względu na ich niższą cenę zakupu i mniejsze silniki.

3. Zwrotność w zatłoczonych ulicach

W porównaniu z dużym samochodem, małe auto miejskie oferuje znacznie lepszą zwrotność i manewrowość. Jest to efektem niżej położonego środka ciężkości małych samochodów. Ponadto, ponieważ samochód waży mniej, układ kierowniczy szybciej reaguje.

Mniejszy promień skrętu oznacza, że potrzebne jest znacznie mniej miejsca do zawrócenia. Jeśli więc skręcisz w złą stronę, szybkie zawrócenie, aby wrócić na właściwą drogę, nie stanowi problemu.

4. Małe auto miejskie łatwiej odsprzedać

Małe samochody mogą mieć lepszą wartość odsprzedaży niż niektóre większe, ponieważ są atrakcyjne dla coraz szerszej gamy nabywców. Są idealne dla młodych i nowych kierowców, którzy potrzebują zwrotności i przystępności cenowej, ale nie potrzebują dużo miejsca dla pasażerów. Coraz częściej też ​wielu doświadczonych kierowców decyduje się na drugi, mniejszy samochód, z którego korzystają, gdy nie potrzebują przewozić dodatkowych osób ani żadnych towarów.

Małe auto miejskie - wnętrze.

5. Nowoczesność technologiczna

Dawno minęły czasy, kiedy w małych samochodach brakowało wyposażenia typowego dla bardziej ekskluzywnych pojazdów. Obecnie jedną z zalet małych samochodów jest to, że są one wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, więc w czasie jazdy maluchem nigdy nie ma nudy.

Coraz więcej małych samochodów jest dostępnych z różnymi opcjami łączności, dzięki czemu możesz pozostać w kontakcie i uzyskać dostęp do wielu aplikacji w podróży. Ciągły rozwój technologii mobilnych oznacza, że ​​wiele samochodów miejskich oferuje zarówno Apple CarPlay, jak i Android Auto. Umożliwia to dostęp do kompatybilnych aplikacji za pośrednictwem wyświetlacza systemu informacyjno-rozrywkowego z ekranem dotykowym samochodu.

Dodaj komentarz